Gönder

Haber Arşivi

İzvar, 4 lt. hacimli yeni ürünü ile bu yıl yeniden Dünya Yıldızı Ödülü'ne layık görüldü.

Ekim 2007

Böylece İzvar’ın Dünya Ödülleri 4'e ulaştı. Her yıl düzenlenen WorldStar (Dünya Yıldızı) ambalaj yarışması bu yıl 24 Ekim 2007’de Yunanistan’ın başkenti Atina’da gerçekleştirildi. Türkiye adına TSE temsilcisinin de yer aldığı değerlendirme toplantısına; 25 WPO üyesi ve IPPO’dan (Uluslararası Ambalaj Basın Örgütü) bir yetkili jüri üyesi olarak katıldı. Jüri, 32 ülkeden toplam 291 ürün için oy kullandı. Yapılan oylama sonucunda 166 ürün 2007 Dünya Yıldızı olmaya hak kazandı.

Türkiye, bu yarışmaya 16 firmaya ait 23 ürün ile katıldı ancak 6 firmanın 6 ürünü kazananlar arasında yer aldı.

İzvar’ın yarışmada ödül alan ürünü Güvenli numune ambalajı, özen gerektiren sıvı malzemelerin dış şartlardan korunarak ister numune amacıyla ister başka maksatlarda ürünün özellikleri bozulmadan taşınması yada bulundurulmasını sağlayan 4 lt.’ lik metal ambalajdır.

http://www.worldpackaging.org/

6. AOSD Konferansı - Malezya

9-12 Eylül 2007, Kuala Lumpur

Ticari Direktörümüz Kağan İzmiroğlu, Asya Sac Varil Üreticileri Derneği'nce Kualalumpur'da eylül ayı içerisinde 6'ıncısı gerçekleştirilen AOSD Konferansına katıldı. Konferans etkinlikleri dahilinde Malezya'lı üretici Stanta Metal Drum, Kualalumpur yakınlarında Shah Alam'daki yeni sac varil fabrikasının resmi açılışını gerçekleştirdi.

Konferansın ana başlıkları :

 • Çevresel faktörlerin sac varil endüstrisine etkileri
 • Küresel çevre faktörlerine uyum için ürün kalitesini geliştirici teknolojiler
 • Pazar trendleri ve şirketlerin uyumu.
 • Gelişen küresel pazarın taleplerini karşılama.

İzvar'a ISO 14000 Belgesi

Mayıs 2007

Mevcut TS EN ISO 9001:2008 belgemizin yanı sıra şirketimiz 2007 yılı mayıs ayında sektöründe öncü olarak TS EN ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001 belgesini Alberk QA Technic Uluslararası Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. tarafından almıştır.

Cidde Propack Fuarı

Mayıs 2007

Propack, dünyanın bu bölgesinde katılmış olduğumuz fuarların sonuncusuydu.Bu fuarlar sayesinde çok sayıda değerli ambalaj kullanıcısı firma ile görüşme fırsatını bulduk ve Suudi Arabistan ile Körfez ülkeleri hakkında önemli bilgiler elde ettik.

Dubai Gulfpack Fuarı

Nisan 2007

Dubai'de gerçekleşen “Gulfpack” fuarına katılımımız ile, endüstriyel ambalaj ürünlerimizin sunumu yanı sıra özellikle makine üretimi konusundaki tecrübelerimizi Birleşik Arap Emirliği dahilinde aktarma fırsatı bulduk.

Hindistan Ziyareti

Mart 2007

İzvar yöneticileri, sac varil sektörünün dünyaca önemli bir tedarikcisi olan Technocraft firmasının daveti üzerine, Technocraft firmasının sahiplerinden Sayın Sharad Kumar Saraf'ın oğlu Ashish ve gelini Priyanka'nın Bombay'deki düğünlerine katıldılar. Technocraft ve İzvar'ın ticari ilişkileri 20 senedir sürmektedir.

Riyad PPPP Fuarı

Şubat 2007

İzvar ürünlerini Suudi Arabistan, Riyad şehrinde yapılan PPPP fuarında sergiledi. Makine üretim bölümümüz ve endüstriyel ambalaj ürünlerimiz ziyaretçilerin ilgisini çekti.

12. İstanbul Uluslararası Ambalaj Fuarı

13-17 Aralık 2006 Tüyap Fuar Alanı, Istanbul

Izvar, Tüyap Ambalaj fuarında müşteri ve ziyaretçilerini standında ağırladı.

Yeni Merkez Ofis

Eylül 2006

Satış, Pazarlama ve Muhasebe'den oluşan ticari birimlerimiz Kavacık'taki yeni ofisimize taşındı. Yeni ofis adres bilgilerimize iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

1. Uluslararası Endüstriyel Ambalaj Konferansı

16-19 Temmuz 2006 San Francisco, ABD

Dünya Endüstriyel Ambalajı için köprü

Konferansa 340 kişi katıldı. Yaklaşık 260 tanesi dünyanın farklı yerlerinden katılan delegeler. Konferansa katılmak için delegeler 20'nin üzerinde ülkeden San Francisco'ya geldiler.Konferans boyunca çok miktarda tedarikçi ürünlerini sergiledi..

Ana Başlıklar

 • Sac Varil Üretim Konuları
 • Endüstriyel ambalaj Yenileme
 • Plastik Ambalajlar ve IBC'ler
 • Teknik ve özel Sunumlar

Bu konferans aşağıdaki dernekler tarafından desteklenmiştir.

 • Asia Sac Varil Üreticileri Derneği (AOSD)
 • Avustralya Ambalaj Yenilemeciler Derneği(ACRA)
 • Avrupa Sac Varil Üreticiler Derneği (SEFA)
 • Avrupa Endüstriyel Ambalaj Yenilemeciler Derneği (SERRED)
 • Plastik Ambalaj Üreticileri Uluslar arası Konfederasyonu (ICPP)
 • Japon Varil Yenilemecileri Derneği (JDRA)
 • Japon Sac Varil Üreticileri Derneği (JSDA)
 • Yeniden Kullanılabilen Endüstriyel Ambalaj Derneği (RIPA)

Resim Sergisi

Nisan 2006

Şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ö.İzmiroğlu, mesleği olan Yüksek Makine Mühendisliği yanı sıra hafta sonlarında Nik Sanat Galerisinde hobi olarak bir grup amatör ressam ile birlikte yağlı boya çalışmaktadır. 2001 yılından beri muhtelif sergilere katılan Ö. İzmiroğlu'nun yağlı boya eserlerinden bazıları, “Besiktas Deniz Müzesi”'nde 08-13 Nisan arası görülebilir.

İstanbul Sefa & Serred Toplantısı

Mayıs 2005

İstanbul, Swissotel'de Avrupa Yeni Endüstriyel Ambalaj Üreticileri Derneği (SEFA) ve Avrupa Yenilenmiş Endüstriyel Ambalaj Üreticileri Derneği (SERRED), bir araya geldi.

Toplantının tüm organizasyonunu üstlenen İzvar Ambalaj, Avrupa'nın önde gelen 35 ambalaj üreticisi firmanın yöneticisi ve eşlerinden oluşan 100'ün üzerinde yabancı konuğa ev sahipliği yaptı. Toplantı ardından katılımcılar, Boğaz'daki tekne turu ile İstanbul'un güzelliklerini de yakinen görme fırsatı buldular.

Toplantı esnasında Avrupalı ambalaj üreticileri, sektörü yakından ilgilendiren farklı tedarikçi sunumları da izlediler. İzvar'ın davetlisi olarak toplantıya katılan Borçelik, ambalaj üreticilerinin en önemli hammaddelerinden biri olan çelik sektörü ve Borçelik'in sektöre katkıları hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

 • SEFA - European Association of Steel Drum Manufacturers
 • SERRED - European Association of Reconditioned Industrial Packagings

İzvar, TSE 2004 Kalite Ödülünü kazandı.

Ülkemizde kalite olgusunun geliştirilmesine katkılarından dolayı TSE, İzvar Ambalaj'a 2004 Kalite ödülü'nü verdi.

İzmir Uluslararası Ambalaj Kongresi

Aralık 2003

03-06 Aralık 2003 tarihleri arasında Kimya Mühendisleri Odası tarafından İzmir’de gerçekleştirilen 3.Uluslararası Ambalaj Kongresine katıldık.Cumhuriyetimizin 80.yılı kutlamaları dahilinde katılımın yüksek olduğu kongrede Ticari Direktörümüz Kağan İzmiroğlu, kullanılmış ambalajların geri kazanımları hakkında bir sunum yaptı. Kongre boyunca gerçekleştirilen tüm sunumlar, Kimya Mühendisleri Odasının hazırladığı kongre kitapçığında yayınlandı.

Balkanpack 2003 Ambalaj Fuarı, Bulgaristan

Kasım 2003

22-26 Kasım 2003 tarihleri arasında Sofya’da gerçekleşen Balkanpack 2003 Ambalaj Fuarında Bulgaristan’daki müşterilerimiz ile buluştuk.

Allpack 2003 Ambalaj Fuarı, Romanya

Kasım 2003

12-16 Kasım 2003 tarihleri arasında Bükreş’de gerçekleştirilen Allpack 2003 Ambalaj Fuarındaydık.

İzvar'a 3. Worldstar

Kasım 2003

İzvar, WPO (World Packaging Organisation) tarafından 2001 ve 2002'den sonra 2003 yılında bir kez daha Worldstar ödülüne layık görüldü.

2001'den sonra 2002'de de Worldstar Ambalaj Ödülü

Kasım 2002

2001 yılından sonra, İzvar 2002'de de Fiber Varil (Kaynak Teli için) ile WorldStar Ambalaj Ödülü'ne bir kez daha layık görüldü.

İzvar, IZ-TAINER® ile 2001 WORLDSTAR ambalaj ödülünü kazandı

Ekim 2001

WPO (Dünya Ambalaj Teşkilatı) tarafından düzenlenen 2001 Worldstars Ambalaj Yarışmasının neticeleri 7. Ambalaj Endüstrisi Fuarı esnasında İstanbul'da toplanan jüri tarafından belirlendi ve İZVAR, yeni ürünü IZ-TAINER® (Konteyner Tipi Çember Kapaklı Sac Varil) ile 2001 Worldstar Ambalaj ödülüne layık görüldü.

Türkiye'de bir ilki yine İzvar başardı

Mart 2001

585mm. dış çapa sahip Çember Kapaklı Sac Varil üretimi gerçekleşti. IZ-TAINER® olarak adlandırdığımız bu yeni ambalajı ilk defa üretmiş olmaktan dolayı mutluyuz. Bu ambalajın en büyük özelliği konteyner içine enlemesine yan yana 4 tane sığabilmesi, dolayısı ile nakliyede avantaj sağlamasıdır.

Kariyer Fırsatları

Profesyonel bir kariyer için bize katılın.

Bize Ulaşın

Detaylı bilgi almak ya da sorularınıza cevap bulmak için bize ulaşın.